İş sanat’ın 20. sezonu başlıyor

Açılış konseri: BİFO, şef Rösner yönetiminde sahne alacak İş Sanat’ın yeni konser sezonu, 14 Kasım Perşembe akşamı, Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri

Açılış konseri: BİFO, şef Rösner yönetiminde sahne alacak

İş Sanat’ın yeni konser sezonu, 14 Kasım Perşembe akşamı, Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ile açacak. Konserin solisti Parlayan Yıldızlar serisinden tanıdığımız keman sanatçısı Demirhan Gökbudak olacak.

14 Parlayan Yıldız Millî Reasürans’ta

İş Sanat’ın genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmak ve sanat hayatına attıkları ilk adımlarında destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar serisi bu sezon da Millî Reasürans’ta gerçekleştirilecek. 14 genç sanatçının sahne alacağı seri, 18 Kasım’da başlayıp Mayıs ayına kadar devam edecek. Parlayan Yıldızlar serisinin en parlak yıldızına, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Soylu Ailesi tarafından Meriç Soylu Ödülü verilecek.

Kora virtüözü Sona Jobarteh Türkiye’de!

Babadan oğula geçen bir öğreti olan korayı çalan ilk kadın sanatçı olan Gambia asıllı İngiliz müzisyen Sona Jobarteh, 21 Kasım akşamı; akustik Batı Afrika müziğini İş Kuleleri Konser Salonu’na taşıyacak. Konser, Sona Jobarteh’in Türkiye’deki dinleyicisiyle ilk buluşması olacak.

Çocuklara klasik müziği sevdiren “Geveze Piyanist”

Geveze Piyanist ve Spolin-ist Öykü Tiyatrosu bu yıl minik sanatseverlerin ilgiyle izleyeceği etkinler arasında yer alıyor. Piyanoda Emir Gamsız’ın, yönetmen koltuğunda Ege Maltepe’nin olduğu, oyuncu Ceyda Düvenci’nin anlatan olarak yer alacağı gösteri ilk kez 24 Kasım Pazar günü küçük izleyicileri ile buluşacak. Beethoven’ın 250. doğum yılı vesilesiyle Geveze Piyanist ve arkadaşları, bestecinin 250’inci yaşını onun en sevdiği yazar Shakeskpeare ile kutlayacak.

Cemal Süreya’nın dizeleri müzikle buluşuyor

Edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyeleri Serdar Yalçın’ın müziği ile bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Birkiye ve Atilla Birkiye’nin sahneye hazırladığı ve izleyicileriyle ücretsiz olarak buluşan bu seri; 25 Kasım’daki Cemal Süreya Şiir Dinletisi ile başlayacak; Nâzım Hikmet, Âşık Veysel, Sait Faik Abasıyanık ve Yaşar Kemal ile sürecek. Dinletiler ücretsiz, yerler numarasız olacak ve seyirci kabülü salon kapasitesiyle sınırlandırılacak.

“İkinci Bahar”da Özdemir Erdoğan
Unutulmaz besteleriyle Türkiye’de müziğin usta isimleri arasında yer alan müzisyen, söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan, 27 Kasım akşamı, müzikseverlere nostaljik saatler yaşatacak.

“Kibele’nin Hafızası” yılsonuna kadar ziyarete açık

Kuruluşundan bu yana Kibele Sanat Galerisi’ne konuk olan sanatçıların Türkiye İş Bankası koleksiyonuna dâhil olan eserlerinden özel bir seçki, akademisyen Emre Zeytinoğlu küratörlüğündeki sergiyle, sanatseverlerle buluştu. Kibele Sanat Galerisi’nin geçmişine ışık tutan ve 1940 yılında Türkiye İş Bankası’nın sanat koleksiyonunu oluşturma sürecindeki bir geleneğin uzantısı olma niteliği taşıyan “Kibele’nin Hafızası” isimli sergi, 31 Aralık 2019’a kadar ziyaret edilebilir.

Kaynak:lobby-pr

737
Okunma