İspanya Temmuz'da Dış Turizme Açılıyor

İspanya, yabancı ziyaretçilere kapılarını Temmuz ayından itibaren tekrar açacak.

Dış Haberler, 23 Mayıs HİBYA) - İspanya, yabancı ziyaretçilere kapılarını Temmuz ayından itibaren tekrar açacak.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez yaptığı açıklamada İspanya'nın denizaşırı turistlere yeniden açılacağını belirterek, ziyaretçilerin ve yerel halkın güvenliğinin garanti edileceğini belirtti.

Pedro Sánchez ayrıca pandemiden en fazla etkilenen ailelere 3 milyar Euro'luk temel gelir sağlayacak planının da bir kaç hafta içinde yürürlüğe gireceğini söyledi.

Başbakan Sanchez ''Bildiğiniz gibi, İspanya yılda 80 milyondan fazla ziyaretçi alıyor. Bu yüzden Temmuz'dan itibaren İspanya'nın, güvenli koşullarda dış turizm için yeniden açılacağını duyuruyorum. Yabancı turistler de ülkemizde tatillerini planlamaya başlayabilirler. İspanya turizme ihtiyaç duyuyor ve turizmin hem menşe hem de destinasyon için güvenliğe ihtiyacı var. Turistlerin ülkemizde herhangi bir risk almayacağını ve herhangi bir risk getirmeyeceğini garanti edeceğiz.'' diye konuştu.

Başbakan, merkezi ve bölgesel hükümetlerin haftalarca turizme dönüşü planladıklarını ve koordine ettiklerini belirterek, “Bugün herkese bir mesaj gönderiyoruz: İspanya sizi Temmuz ayından itibaren bekliyor olacak.” dedi.

Sanchez, ayrıca futbol liginin 8 Haziran'dan itibaren devam etmesine izin verileceğini açıkladı.


Hibya Haber Ajansı

Okunma