Ödüllü Oyun Süper İyi günler galası yapıldı

Tohum Otizm Vakfı yararına gerçekleşen oyunun galasında iş, siyaset, sanat ve medya dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi. Zülfü Livaneli, Canan Kaptancıoğlu, Bennu Yıldırımlar, Nevra

Tohum Otizm Vakfı yararına gerçekleşen oyunun galasında iş, siyaset, sanat ve medya dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi. Zülfü Livaneli, Canan Kaptancıoğlu, Bennu Yıldırımlar, Nevra Serezli, Siren Ertan, Ahu Yağtuğ, Cem Mansur, Lale Mansur, Nuri Gökaşan ve birçok ünlü davetli katıldı. Geceye katılan Zülfü Livaneli “Çok ilginç oyun, İngiltere deki teknolojik imkanlar ile oynanmış belli ki, burda da bu teknoloji kullanılmış. Başrol oyuncumuz çok başarılı. Otizm konusunda farkındalık yarattığı için çok güzel, tebrik ediyorum.” Dedi. Ve Canan Kaftancıoğlu’da “Tiyatrokare’yi oyuncuları, asperger sendromluyu oynayan oyuncumuzu özellikle kutluyorum. Öncelikle bir hekim olarak ifade etmek isterim, asperger sendorumu bütün bulguları ve duygularını doğallığı ile objektif bir şekilde oyuna yansıtılmıştır. Ayrıca kendi adıma Tohum Otizm vakfına, Otizm ne olduğundan ziyade bizim memleketimizde ne olmadığını, göstermesi ve neler olabileceğini hissettirmesi ve bu yönde yaptıkları çalışmalarından dolayı kutluyorum.” Dedi.

Oyunun yönetmeni ve çevirmeni Nedim Saban: “Broadway sahnelerinde büyük beğeni toplayan “Süper İyi Günler”, sergilendiği günden beri Tiyatrokare’ye sekiz farklı ödül kazandırdı. Kullandığı teknolojiyle seyirciye yepyeni bir seyir deneyimi kazandırıyor. Christopher’ın hayatı ise çok gizemli, ilginç ve yer yer çok eğlenceli. Mutlaka keşfedilmesi gerekiyor. Bu özel projenin hem tiyatromuza yenilik getirmesi, hem de iyilik peşinde koşarak tüm yurtta perde açması bizi çok mutlu ediyor. Tüm gençler ve özellikle onların aileleri izlemeli.” dedi.

Oyunun 16/17 Kasım Ankaraturnesinin ilk gecesi İlgi Otizm Derneği, 18 Kasım Konya turnesi ise Sobe Vakfı için perde açacak. Turneden sonra, 23 Kasım Trump Kültür Merkezinde, 18 Kasım’da Konya Selçuklu Kültür Merkezi, 1 Aralık’ta Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi, 8 Aralık Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi, 9 Aralık Adana, 10 Aralık İskenderun Simla Koleji’nde 14-15 Aralık da ise Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek.

Hibya Haber Ajansı

710
Okunma