Psikolog - Yazar Adalet Bağdu’dan sıra dışı bir sit down gösteri

Adalet Bağdu’nun tek başına oynadığı Düşünen Fincan ”Thinking Cup” gösterisi yoğun ilgi üzerine ikinci kez 19 Aralık 2019, 21.30'de BKM’de izleyici ile buluşuyor. Sıradan

Adalet Bağdu’nun tek başına oynadığı Düşünen Fincan ”Thinking Cup” gösterisi yoğun ilgi üzerine ikinci kez 19 Aralık 2019, 21.30'de BKM’de izleyici ile buluşuyor.

Sıradan gösterilerde amaç ya komedi ile güldürmek ya da dram veya trajedi ile duygulandırmaktır. Ve sadece seyirci olmak ve seyir bittiğinde unutmak…

Adalet Bağdu bu sıra dışı gösterinin temel amacını ise şöyle ifade ediyor:

Hepimiz dünyaya doymak bilmeyen bir “merak güdüsüyle” geliriz, okula başladıktan sonra cevapların, sorulardan daha önemli olduğunu öğreniriz. Sorular düşünmenin derinliklerini pompalamak için harika bir araçtır. Sadece büyük beyinler yaşamları boyunca şaşırtıcı sorular sormaya ve kabul edilmiş bilgileri sorgulama arzusunu sürdürmeye devam etmişlerdir. Birçok yenilik “eğer yaparsam ne olur” sorusundan esinlenmiştir. Yoğun bir merak ise açık bir zihinle başlar ve farklı açılardan sorulmuş bir soru zinciriyle devam eder. “Thinking Cup” gerçeğe alışılmadık ve sıra dışı perspektiflerden bakabilme ilhamını geliştiren, yaratıcı problem çözme uygulamasıdır. Doğru soruya odaklanmak, çözümleri bulabilmek için soru sorma becerinizi keskinleştirmek, derin düşünebilmek ve mizahtır”.

Adalet Bağdu’nun yazıp oynadığı bu sıra dışı gösterinin sanat yönetmenliğini yapımcı Bekir Erdem Öz yapıyor. BKM’de sergilenen gösterinin biletleri Biletix’te satışta.

Oyunun aykırı yaklaşımını bu şekilde özetleyen Bağdu, izleyiciyi bu farklı deneyimi paylaşmaya davet ediyor.

Hibya Haber Ajansı

1.0b
Okunma